Usuwanie plam na skórze. Plamy tłuszczu można usuwać organicznymi rozpuszczalnikami lub papką z tlenku magnezowego i eteru naftowego (granica wrzenia 60—80°C) wprowadzaną miejscowo lub na całą powierzchnię skóry. Tak przyrządzona masa działa aż do całkowitego wyschnięcia, przeważnie jednak zabieg powtarza się parokrotnie. Można także usuwać tłuste plamy na skórze za pomocą papki wykonanej z trocin nasyconych benzyną, a uporczywe plamy przy użyciu trójchloroetanu.
Plamy wywołane rdzą dają się usuwać 25-proc roztworem kwasu szczawiowego Zabieg rozpoczyna się od nawilżenia plam wodą, a następnie nanosi się roztwór kwasu szczawiowego Wraz z wysychaniem skóry plamy powinny znikać Jeśli to nie następuje, zabieg powtarza się. Do tego samego celu używa się czynników kompleksotwórczych, np 25 proc. roztworu Komplexonu III lub w postaci papki z tlenkiem glinu czy ziemią okrzemkową (Hucke J., Błeck RD., 1983)
Plamy na skórze wywołane działaniem wody czy atramentu można usuwać kwasem szczawiowym Wykwity soli likwidowane są najczęściej letnią wodą lub silnie rozcieńczonym amoniakiem Przemalowania wykonane z warstw lakieru zdejmuje się przy użyciu rozpuszczalników organicznych.